E-Posta
Şifre
Şifremi unuttum?
ÜYE OL ÜYE GİRİŞİ

BİZ KİMİZ?

Destek Patent, 1983 yılında sınaî haklar (marka, patent, endüstriyel tasarım) alanında hizmet vermek amacıyla danışmanlık faaliyetlerine başlamıştır.

Türkiye'de sınai haklar bilincini yaygınlaştırmak ve yenilikleri destekleyerek müşterilerinin global pazarlarda rekabet şansını artırmak hedefiyle yola çıkan Destek Patent, bilgi ve birikimi ile müşterilerine hızlı, gizlilik esaslarına dayalı danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Hizmetlerinin temelini, sınaî haklar danışmanlığı ve stratejilerin geliştirilmesi, marka, patent ve endüstriyel tasarım vekilliğinin yanı sıra, tescil edilebilirlik ön araştırması, tescil başvurularının takibi ile tescil sonrası işlemler oluşturmaktadır. Özellikle müşterilerinin karşılaştığı hukuki sorunlara çözüm bulmak için sınaî haklar konusunda uzmanlaşmış hukukçuları ile bu alanda da hizmet sunmaktadır.

Neden Destek Patent?

Öncelikle sınaî haklar alanında 30 yıla yaklaşan deneyimi ile 40.000'den fazla müşterisinin yararlandığı uzmanlık, sektör deneyimi ve hizmet kalitesiyle buluşmak isteyen firmalara kendi şubelerinde, uzman danışmanlarıyla hizmet veren Destek Patent, uzaktan değil yanı başınızda çözüm üretmektedir. Bünyesinde 10’u Avrupa Patent Vekili olmak üzere toplam 50 Marka ve Patent Vekili görev yapmaktadır.

2001 yılında Türkiye'de ilk kez sınaî haklar alanında ISO 9000 ve ardından ISO 9001 kalite yönetim sistem belgelerini alan Destek Patent, bugün İstanbul (Avrupa Yakası), İstanbul (Asya Yakası), Ankara, Bursa, İzmir, Konya, Gaziantep ve Adana olmak üzere 7 ilde, kendi ofislerinde 180’i aşkın personeliyle hizmet vermektedir. 

Sektörün ilk ve tek ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Belgesi'ne sahip kurumu olan Destek Patent, ülkemizde sınaî haklar bilincinin yaygınlaştırılmasını amaçlayan Uluslararası Patent Birliği’nin (UPB) kurucusu ve etkin bir üyesidir. Müşterilerine tüm tescilli ve başvuru aşamasında bulunan tüm dosyalarına anında online olarak erişim imkanını www.destekpatent.com.tr ortamından sağlamaktadır. Bunun yanında, tescilli ve başvuru aşamasında olan yayınlanmış tüm markalara sahip olan veri tabanı ile başvuru öncesi ön araştırma imkânını web sitesinin ONLINE HİZMETLER kısmından tüm kullanıcılarına sunmaktadır.

Tescil hizmetlerinin yanı sıra danışmanlık, araştırma, tescil sonrası izleme ve strateji geliştirme alanlarında da hizmet sunan Destek Patent, firmanızın yalnızca Türkiye’de değil global pazarlarda da daha rekabetçi konuma erişmenize katkı sağlayacaktır. Sınaî haklar alanının Türkiye’de tartışmasız lider olan Destek Patent, dünyada da marka başvurularında dünya ikincisidir*

* Uluslararası Madrid Marka Müracaatı verilerine göre.